Miluj svého s®áče

09.09.2020

Na úvod mi prosím odpusťte expresivní vyjádření... Jde mi o to, abyste si představili co nejvěrněji takového člověka, co vás opravdu a ještě jednou opravdu IRITUJE. Už víte, koho si začnete představovat? Je to důležité pro další kontext...

Máte-li před očima živou představu takového člověka, pokračujte a zjistěte, proč ho máte milovat.

Přijměte prosím do své představy i následující faktor... Onen dotyčný s.áč není s.áčem, jen se tak chová. Pohled na svět každého z nás je unikátní, nelze tedy spoléhat na to, že druhý vnímá situaci stejně jako my.. S tím souvisí i reakce na akci. Každý z nás situaci jinak vnímá a ještě na ní jinak reaguje. Někdy jsou rozdíly mikroskopické, jindy astronomické. Čím větší rozdíly, tím silnější pocit to může vyvolat.

Ty pocity se objevily ve vás, jsou tedy jen a jen vaše. Dotyčný s.áč možná ani netuší, že vás něčím nasí.á. Možná iritujete i vy jeho a přitom si toho vůbec nejste vědomi..., stejně tak to má možná i on.

Proč ve vás určitý člověk, o němž mnohdy nevíte takřka nic, vyvolává tak silné pocity?

Protože se díky tomu máte naučit něco o sobě. Ano o sobě! Jsou to přeci vaše pocity a s vámi promlouvají. Váš s.áč je pouze vyvolal. Zrcadlí vám vaše nezpracované téma a je v tu chvíli učitelem. Máte si díky němu uvědomit, co vám v životě překáží, drhne, schází, přebývá apod.

Přejete-li si k tomu přistoupit zodpovědně, začněte si pojmenovávat spouštěče, jimiž vás dotyčný s.áč irituje. Čím detailněji si to popíšete, tím lépe poznáte to své nezpracované téma a pochopíte, co se máte naučit. Takže říct si, to je ale blbec (snažím se krotit výrazivo), nestačí. To vás o sobě moc nenaučí. Proč si myslíte, že je blbec? Přijde vám vychloubačný, arogantní, nesrozumitelný, nepravdivý, vystrašený, agresivní, mluvkoidní, atd, atd...? Určitě existují stovky popisů a až si pojmenujete ten svůj, "cinkne" vám to.

Teď přichází další fáze učení se - zpracování si toho svého tématu...

Přiznat si, že s vámi souvisí např. agrese, nemusí být jednoduché. Ale vždyť to nemusíte nikomu říkat, je to informace jen pro vás. Takže z plna hrdla doporučuji si nelhat.

Dejme tomu, že jde o zmíněnou agresi. S vámi to může souviset několika způsoby. Třeba byste byli sami rádi více agresivní a jen si to neumíte dovolit... no a ten s.áč si to klidně dovolí! To jednoho vytočí...J
Nebo jste naopak také v některých životních situacích agresivní, aniž byste si to uvědomovali a vnitřně s tím nejste spokojení.
A najednou máte před sebou "zrcadlo" v podobě s.áče. Takoví přeci vy nejste, že? Podvědomí to však ví... To jednoho vytočí...J

Esenčně shrnuto...

Miluj svého s.áče. Není takový, jen se tak chová. Vy nevíte proč, on neví, co si o něm myslíte.
Co ve vás vyvolává, je vaše. Můžete se toho o sobě hodně naučit. To samé může prožít i on.
Nesuďte, upřímně se vyjadřujte, mějte odvahu říct i nepříjemně znějící pocity a pojmenovávejte věci správnými slovy. Nedělejte si domněnky, že víte, proč se chová jako s.áč. Neberte si osobně, co vám říká.